Про навчання за освітньо-професійною програмою “Професійна освіта (Цифрові технології)” та роботу мистецько-технологічного відділення розповів його завідувач і викладач Василь Цьось.
Володимир-Волинський педагогічний фаховий коледж ім. А.Ю.Кримського відомий далеко поза межами не лише Волинської області, а й за кордоном. І це тому, що студенти навчального закладу, які здобули тут освіту, завоювали величезну довіру і лише позитивну репутацію. Дехто із випускників став відомим науковцем, хтось посів високі посади, ба навіть із першого погляду звичайні вчителі досягли надзвичайно високих рівнів викладання і є зразковими педагогами на рівні країни.
Випускники педколеджу користуються попитом серед університетів, які готують спеціалістів з комп’ютерних технологій. Це свідчить про високий рівень викладання комп’ютерних дисциплін у коледжі, злагоджену профорієнтаційну роботу. Найяскравіші особистості серед випускників: Павло Романюк, випускник 2005 року, Петро Остапук, випускник 2006 року, Ольга Кучерява та Роман Вітрук, випускники 2009 року, Юлія Полівода, випускниця 2011 року.
Серед випускників спеціальності 014.10 «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» є вже два кандидати наук: С. В. Чуй та А. В. Чуй, випускники першого набору даної спеціальності.
Та все це через те, що у володимирському коледжі працюють віддані своїй справі викладачі, які передають свої знання молодому поколінню. І так із року в рік...
«Коледж мені дав досить міцну й гарну базу з програмування для подальшого самостійного навчання: чудові базові знання з основних алгоритмів, навички з процедурного стилю програмування. Перевагою є багато самостійної роботи…», – так коментує своє навчання в коледжі випускник 2009 року Роман Вітрук, middle PHP розробник в компанії “PDFfiller”.
Нещодавно у навчальному закладі була відкрита нова спеціальність - “Професійна освіта (Цифрові технології)”. Хоч студенти за цим фахом тут навчаються лише другий рік, проте обрали саме цей напрям через майбутню перспективу, адже в нашій країні IT-технології та програмування стали досить популярними та надто актуальними у цей час.
У педагогічному фаховому коледжі загалом є два відділення. Перше - відділення початкової і дошкільної освіти, а друге - мистецько-технологічне, яким він і завідує. Тут готують студентів за спеціальностями як діловодство, трудове навчання та технології, образотворче мистецтво та цифрові технології.
- Наразі ми готуємо не зовсім за спеціальностями, бо це вже застаріла методика, а за освітньо-професійними програмами - розповідає пан Василь. - Ця програма може бути динамічною і змінюватися освітнім закладом згідно до вимог часу. Після закінчення навчання наші випускники мають право продовжити навчання за початковим рівнем вищої освіти та/або першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти та набувати додаткові кваліфікації у системі освіти дорослих, у тому числі у сфері післядипломної освіти.
Якщо ж говорити про працевлаштування, зокрема після закінчення навчання за спеціальністю Цифрові технології, то після закінчення навчання випускник може займати такі посади: педагог професійного навчання, фахівець з інфокумунікацій, технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру, технік конфігурованої комп’ютерної системи, фахівець з робзробки комп’ютерних програм, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, конролер роботів, інструктор виробничого навчання, лаборант комп’ютерного кабінету закладу освіти, фахівець з організації інформаційної безпеки, асистент вчителя інформатики та майстер виробничого навчання. І це зовсім не увесь список, адже здобуті знання у Володимир-Волинському педагогічному фаховому коледжі, як показує практика, допомагають працевлаштуватися за найрізноманітнішими професіями, навіть, почати працювати на самого себе.
- Я наголосив би на тому, що тут здобуваються базові фахові знання. Потім людина може вступати на скорочений курс навчання в університет і там успішно вчитися. Зазначу, що більшість наших випускників університети забирають на державну форму навчання, - каже Василь Анатолійович. - Зазвичай перед випуском четвертого курсу до нас приїжджають представники як мінімум п’яти університетів і для студентів проводять агітацію,щоб вони обрали саме той чи інший вищий навчальний заклад. І це стосується усіх спеціальностей. Часом люди думають, що трудове навчання не є перспективним у наш час. Але це не так. Студенти у нас здобувають базові знання і навички, це й через те, що у нас досить хороша матеріальна база у коледжі, зокрема й одна з найновіших в Україні майстерня з новими верстатами. А далі студент може обирати будь-яку спеціальність в університеті, аби співпадав напрям підготовки.
Минулого року на спеціальність Цифрові технології студентів набрали вперше. Наразі за цим напрямком на другому курсі навчається група з двадцяти шести осіб.
Для впровадження нової спеціальности адміністрація навчального закладу зробила багато, щоб покращити матеріально-навчальну базу, зокрема було закуплено нову техніку для облаштування двох комп’ютерних класів та придбано 3D-принтер.
Нині студенти-цифровики вивчають такі предмети: методика професійної освіти і методвиховання, інженерна комп’ютерна графіка (в т.ч. креслення), організація баз даних, алгоритмізація і методи обчислень, мови і технології програмування, прикладне програмування та вебдизайн, мікроконтролери, архітектура комп’ютерів, основи роботи з ЕОМ, інформаційні системи і мережі, стандартизація та вимірювання в цифрових технологіях, контроль, діагностика та ремонт ПК, захист інформаційних ресурсів.
- Ці знання допомагають нашим випускникам реалізуватися, - зазначає Василь Анатолійович. - Якщо студент хоче стати вчителем, то він далі обирає педагогічний напрям освіти, якщо ж хоче спрямувати свої сили в ІТ-технології, він і там зможе себе реалізувати.
Олексій Біянов, м. Володимир
Коментарі