На Волині відбувся ретрит для ветеранів та їхніх родин: «Міцність у єдності» від ГО «Жест допомоги»

На Волині відбувся ретрит для ветеранів та їхніх родин: «Міцність у єдності» від ГО «Жест допомоги»
На Волині відбувся ретрит для ветеранів та їхніх родин: «Міцність у єдності» від ГО «Жест допомоги»

З 22 по 24 травня поблизу міста Ковель, на території відпочинкового комплексу «Єдність», громадська організація «Жест допомоги» провела триденний ретрит для ветеранів і членів їхніх сімей. Захід пройшов під символічним гаслом «Міцність у єдності» й об’єднав десятки учасників у спільному прагненні до відновлення, взаєморозуміння та душевного зцілення.
Учасниками заходу стали не лише самі військові, але і їхні дружини, діти, близькі. Програма ретриту була ретельно продумана, аби кожен мав змогу не лише відпочити, а й отримати психологічну підтримку, попрацювати з власними емоціями, відчути єдність із родиною та спільнотою.


Особливістю заходу стали унікальні терапевтичні формати, проведені за участі військовослужбовців 6 Луцького прикордонного загону, які були залучені за ініціативи організаторів:

  • Театротерапія з Павлом Порицьким, актором театру "ГаРмИдЕр", викладачем театральної майстерні для дітей та підлітків "ДогориДриґом", дозволила учасникам через імпровізацію, рольові ігри та тілесні практики пропрацювати внутрішні конфлікти;
  • Глинотерапія з Віктором Дудком допомогла відчути зв’язок із тілом і заземлення;
  • Майстер-клас із лозоплетіння від Сергія Ізая дав змогу створити власноруч символ стабільності та родинного зв’язку.

Програму заходу доповнили розмови з військовими капеланами на тему побудови здорових стосунків у сім’ї, арттерапія, вечори біля вогнища, а також командні ігри та змагання: волейбол, настільний теніс, командні квести, і навіть турнір із риболовлі, що став справжнім об’єднуючим моментом для багатьох.


Окремим та надзвичайно емоційним моментом ретриту став романтичний вечір для подружжів, що пройшов у атмосфері музики, свічок і щирих слів підтримки. Це була нагода відновити внутрішній зв’язок між партнерами після випробувань війни, побачити один в одному людину, заради якої варто йти далі.
Поки батьки брали участь у терапевтичних та відновлювальних заходах, діти мали власну програму з творчих занять, ігор та майстер-класів.


Голова ГО «Жест допомоги» Ярослав Котилко підкреслив, що цей ретрит — не разовий захід, а частина більш широкої програми підтримки ветеранів та їхніх родин: «Ми віримо, що суспільство має не лише шанувати героїв, а й піклуватися про їхнє повернення до мирного життя. Через створення безпечних просторів, де є довіра, повага і підтримка, ми будуємо нову спільноту — сильну, людяну й єдину. І саме ця єдність сьогодні є нашою силою».
ГО «Жест допомоги» вже готує наступні заходи для різних категорій ветеранів, родин загиблих, людей з інвалідністю та інших постраждалих від війни. Ретрит «Міцність у єдності» став доказом того, що реабілітація — це не лише про лікування, а про спільність, прийняття та віднайдення нових сенсів життя.


Вже в липні заплановано соціально-реабілітаційний відпочинок для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, незрячих та нечуючих. Захід, що також носитиме символічну назву «Єдність», стане простором доступності, взаємної допомоги й натхнення. Організатори готують інклюзивну програму з урахуванням потреб кожної групи учасників, а також комфортну логістику, супровід і безпечне середовище.
У серпні на Волині відбудеться ретрит для дітей загиблих військових, які пережили втрату одного з батьків на війні. Це буде особливий захід, спрямований на емоційну підтримку, відновлення та формування дружніх зв’язків серед дітей, які розуміють одне одного без слів.


У вересні ГО «Жест допомоги» проведе вже четвертий ретрит для сімей військових, продовжуючи традицію створення безпечного середовища для глибшого сімейного єднання, відновлення після пережитого і взаємної підтримки.
Починаючи з осені, за підтримки партнерів та волонтерів, організація також відкриє безкоштовні курси з вивчення української жестової мови. Курси будуть відкриті для всіх охочих, зокрема для представників служб безпеки, освітян, медиків і волонтерів, які прагнуть зробити спілкування з нечуючими людьми доступним і повноцінним.


Крім того, щомісяця ГО «Жест допомоги» проводить різноманітні заходи для військовослужбовців, підтримуючи їх як на передовій, так і в тилу. Це — спортивні події, культурні зустрічі, гуманітарна допомога та психологічна підтримка.
«Наша мета — не просто допомагати, а створювати простір розуміння й підтримки, де кожна людина відчуває себе почутою, прийнятою та цінною », — зазначає голова ГО «Жест допомоги» Ярослав Котилко.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: