Учасник №6 Народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія», клуб села Верба Володимир-Волинського району
Ансамбль «Мелодія» – це не тільки дзвінка українська пісня, а й душевний затишок, тепло сердець і зразок краси волинської жінки
Їх усього п’ятеро, цих веселих, енергійних і відданих народній культурі самодіяльних артисток. За два роки існування цього чудового квінтету вони стали відомими далеко за межами рідного села.
У січні 2020 року на мистецькій мапі нашого району з’явився жіночий ансамбль. «До його репертуару входять різноманітні українські пісні: обрядові, твори сучасних і популярних у минулому українських авторів, патріотичні та історичні пісні, ліричні, жартівливі, а також духовні твори. Співають учасниці «Мелодії» як під фонограму, так і під супровід музичного інструмента і а cappella. Працюючи у вокальному жанрі, демонструючи високий художній рівень та виконавську майстерність, аматорки із села Верба завоювали серця глядачів усієї Володимирщини.
Пісня не просто поріднила Наталію Шамріцьку, Оксану Смолєву, Галину Однорал, Лілію Глух і Тамару Боярин. Виявляється, усі вони «родом із пісні», тобто народилися у співочих родинах. Здобували освіту в одному навчальному закладі – Вербській школі, де любов до пісні прищепив незабутній Олексій Мартинович Юринець. Обдаровані й окрилені піснею жінки створили справжню гармонію творчості, де вінок голосів тісно переплітається яскравою стрічкою великої любові до співу. Кожна із цих самодіяльних співачок – неповторність. Кожна – це справжнє відкриття, і не тільки у творчому плані, а й у житті.
Наталія Шамріцька – керівник ансамблю «Мелодія». Із усього квінтету вона єдина має відповідну освіту, закінчила Національний університет ім. Лесі Українки, факультет культури і мистецтва, спеціальність «Магістр музикознавства». Нині пані Наталія – провідний спеціаліст гуманітарного відділу культури Оваднівської сільської ради. Зростала вона у співочій родині. Подруги з ансамблю стверджують, що Наталія Шамріцька – це керівниця, яка вміє почути людину, а тому з нею дуже легко працювати. У свою чергу пані Наталія із вдячністю розповідає про своїх колег:
-Це колектив, де ми всі підтримуємо одна одну. Ми вміємо підтримувати як порадою, так і жартом. Наша дружба триває не лише на репетиціях, на які збираємося двічі щотижня, а й поза сценою. Коли зустрічаємось, ділимося навіть тим, що в кожної на серці. Мені дуже подобається те, що у нашому маленькому колективі всі вміють вислухати одна одну, особливо розумно підходять до порад. А до своєї творчості ставимося досить відповідально, бо виконуємо складні номери.
Наталія Шамріцька – не тільки «перший голос» в ансамблі. Вона й під час виконання твору заспівує першим голосом. А ще пані Наталія – майстриня крою та шиття. Її руками готувались і оздоблювались костюми виконавиць.
Наймолодшою в колективі є Оксана Смолєва. В ансамблі вона співає альтом. Це справжня патріотка української національної культури. Чудова господиня, вона свою оселю зробила в українському народному стилі. Жінка гарно вишиває і, наче духовною вишивкою, оздоблює та насичує переливом голосу народну пісню.
Справжньою перлиною ансамблю називають Галину Однорал. Її альт такий же неперевершений, як і золоті руки, які вміють усе: вишивати рушники, виготовляти з бісеру чудові ялинкові прикраси, іграшки для діток, пасхальні яйця, жіночі прикраси. Візерунки на витворах вражають оригінальністю і ще жодного разу не повторювались. А ще пані Галина готує апетитні смаколики, якими з радістю пригощає рідних та друзів.
Лілія Глух має пряме відношення до музичного і співочого мистецтва, оскільки в дитинстві відвідувала музичну школу. Потім здружилася з музикою, навчаючись у Володимир-Волинському педколеджі на відділенні «Молодші класи. Педагог-організатор». 14 років працювала в рідній Вербській школі, нині – диспетчер 7ДПРЧ. Пісенний талант успадкувала від бабусі, яку в селі називали «співухою». Як пригадували жителі Верби, без бабусі не обходилася жодна сільська забава. В ансамблі пані Лілію порівнюють із джерелом світла, енергії та оптимізму. Життєві інтереси жінки зосереджені не тільки на пісні. Її захоплення – екскурсії. Вона багато подорожує, а ще вивчає історію Володимира-Волинського і його старих будівель, а також прагне ознайомитися з минулим сіл Володимирщини.
Із дитинства співає і Тамара Боярин. Цей дар перейняла від матусі, яка співала в хорі ветеранів. Пані Тамара також співала і в педагогічному училищі, де освоювала фах учителя початкових класів. Нині жінка на заслуженому відпочинку і головним «хобі» вважає спілкування з онучками. А ще володіє винятковою для жінки майстерністю робити ремонт. Такому ремеслу позаздрять навіть кваліфіковані в ремонтних справах чоловіки.
Усі жінки пишуть вірші. Деякі з них Наталія Шамріцька кладе на музику. Взагалі вона дуже тонко вміє розписати партитуру по голосах.
Вокальний ансамбль «Мелодія» – активний учасник місцевих свят, фестивалю «Український коровай-сузір’я», Європейських днів добросусідства «Кордон 835 Кречів-Крилів». Дзвінкоголосі співачки були гостями в/ч 4308 та А2099.
Заходи, в яких брав участь ансамбль «Мелодія», важко перелічити. Це і централізований творчий вечір до дня народження Лесі Українки «Співачка досвітніх вогнів», і обласний фестиваль повстанської пісні «Вовчак – Волинська Січ», і заходи до Дня Конституції та Дня Незалежності України і т. д. Оригінальним було в режимі онлайн вітання колективу зі святом Миколая.
У травні 2021 року ансамбль атестувався на підтвердження звання «народний аматорський». Це звання аматорський колектив отримав згідно з рішенням колегії Управління культури з питань релігій та національностей Волинської обласної держадміністрації від 29 червня 2021 року. Також аматорки з Верби неодноразово нагороджувалися грамотами і подяками. Та найбільша оцінка їхньої творчості – це щира любов односельців і всіх глядачів, які мали щасливу нагоду слухати спів «Мелодії». Отож обійдемося без завершального слова. Браво, браво і ще раз браво!
Антоніна Булавіна, с. Верба, Оваднівська ОТГ
Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.
Коментарі